London rap song aneb inspirace z English campu

Před pár lety jsem s podobnými nadšenci pro angličtinu spoluorganizovala příměstský tábor. Tématem našeho English campu byly anglicky mluvící země. Měli jsme děti rozdělené do 3 skupin a já jsem se věnovala těm nejmenším. Celý týden jsme se učili angličtinu venku. Učili jsme se, ale bez učebnic a pracovních listů. My jsme angličtinou žili a hráli si. Podobně jako tady.>>

Během týdne jsme si v mojí skupince povídali o Velké Británii. Skrze hry jsme se dozvídali o královské rodině, nejznámějších londýnských památkách, z velké krabice jsme vytvořili červený double-decker bus, hledali jsme leprikónský poklad a v neposlední řadě jsme i rapovali.

Zarapovat si můžete i vy s dětmi doma nebo ve škole písničku o Big Benu, Londýně a dalších reáliích Anglie. Je to chytlavé a ještě se něco přiučíte.

Děti to moc bavilo. Šlo to i těm nejmladším prvňáčkům, druháčkům. Dokonce ti dvanáctiletí rapovali a k tomu i tancovali. V klipu je i jednoduchá „choreografie“, kterou můžete vyzkoušet.

V textu jsou 3 poměrně těžká slova, ale jinak žádné složitosti:

Tak se odvažte a užijte si společnou zábavu!

Mou vášní je učení angličtiny a za svou praxi jsem posbírala mnoho zkušeností a poznatků. Díky tomu mohu dnes inspirovat rodiče a učitele, aby se s dětmi učili anglicky spolu, efektivně a strávili tak příjemné chvíle. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.