Hledáte způsob,

jak zábavně učit angličtinu

děti doma?

 

 

 

 

 

 

Trávíte mnoho času vyhledáváním nejrůznější inspirace

na internetu a nebaví vás to?

 

Chcete jít přirozenou cestou bez učebnic a pracovních sešitů

 

Mají vaše děti rády písničky a básničky z YouTube, ze kterých vám už jde hlava kolem? 

 

Ukážu vám jeden z přirozených způsobů, jak na angličtinu s dětmi doma. Ať už máte batole nebo malého školáka. 

Můžete začít už dnes

s tímto e-bookem...

... který je pro každého, kdo chce děti provázet angličtinou

zábavnou, hravou a přirozenou formou. 

 • Prstové říkanky (anglicky fingerplay) jsou jedním z přirozených způsobů, jak u dětí rozvíjet řeč, rytmus a  pozitivně ovlivnit další rozvoj dítěte (např. pozornost, paměť, představivost, atd.)
 • Jsou autentické, znají je i rodilí mluvčí. 
 • Díky nim učíme slova v kontextu, ne izolovaně. 
 • Zabaví děti od batolat až po mladší školáky

Kdo jsem a proč právě já? 

Jmenuji se Barča Slámová a jsem aprobovaná učitelka angličtiny s praxí
ze základních a jazykových škol i soukromých lekcí.

Mou vášní je učení angličtiny a nyní se nejvíc zajímám o to, jak přirozenou cestou učit naše nejmenší. Dále se vzdělávám, vyhledávám informace, ptám se na zkušenosti, čtu tematické články, poslouchám přednášky a vše zkouším ve vlastní praxi. 

Také jsem maminka chlapečka, s nímž se doma angličtině aktivně věnujeme. Synka seznamuji s anglickým jazykem skrze písničky, říkanky, hru a situace běžného dne.

Díky tomu všemu mohu dnes inspirovat rodiče a učitele, aby se s dětmi učili anglicky spolu, efektivně a strávili tak příjemné chvíle.

Co v e-booku najdete? 

10 tradičních říkanek

Výběr 10 tradičních, ale méně známých říkanek pro ty, které už nebaví ty písničky a říkanky, jichž je plný YouTube.

Videa

Ke všem říkankám je natočena videoukázka s doprovodnými gesty, které napomáhají k porozumění i zapamatování textu.

Omalovánky

Kromě gest poslouží k porozumění jednoduchá omalovánka, na které můžete ukázat význam jednotlivých slov a spojení. Děti se učí přemýšlet, ne překládat.

Texty na A4 i v malém formátu

Texty říkanek si můžete doma vyvěsit, aby byly vždy na očích a mohly jste je pravidelně opakovat. Menší formát oceníte na cestách nebo třeba při čekání u lékaře, kdy si texty jednoduše vytáhnete z batohu.

Minislovníček

Překlad a výslovnost méně známých slov najdete ve slovníčku a vy už tak nemusíte nic dohledávat.

Přepis výslovnosti

Nemusíte mít strach, že budete něco říkat špatně. Celé texty jsou přepsané fonetickou transkripcí. Pokud byste si stejně nebyli jisti, jak text přečíst, vše naposloucháte z videí.

Jak to vypadá uvnitř? 

Přečtěte si, co o o e-booku říkají ostatní

Z eBooku jsem byla nadšená! Tolik inspirace a říkanek v angličtině se pro děti vždycky hodí. Jsou jednoduché a chytlavé. Děti si je rychle oblíbily. Velmi oceňuji přiložený slovníček a fonetický přepis, aby si rodič zafixoval slovíčka správně a nemusel výslovnost dohledávat v překladači. Každá říkanka je také na tisknutelné kartičce, aby byl vždy po ruce. Jako skvělý bonus jsou v eBooku omalovánky pro děti, které odpovídají tematice říkanek.
Aneta ŠtěpánkováCesta k samostatnému dítěti, www.anetastepankova.cz
Ebook s anglickými prstovými říkankami nabízí tipy k neotřelému zpestření výuky angličtiny jak pro rodiče, tak lektory angličtiny pro malé děti. Sama jsem jako máma a lektorka angličtiny pro nejmenší před přečtením Barčiného ebooku znala pouze jedinou z nich. Videa ke každé říkance mi moc pomohly představit si, jak říkanku správně provést a představit dětem. Díky videím jsem si říkanky sama lépe zapamatovala a když si potřebuji chvíli odpočinout, nechávám své děti dívat se na ně samotné. Velmi oceňuji také kartičky, které mohu mít vždy po ruce, a k říkankám se vracet kdykoliv během dne. Úplně nejvíce se mi líbí také omalovánky, díky kterým slovíčka k tématům můžeme s dětmi ještě více natrénovat. Ebook je parádní, přesvědčte se sami!
Ing. Michaela Karkoškoválektorka angličtiny, www.michaelakarkoskova.cz
Baru, moc děkujeme za možnost si vyzkoušet prstové říkanky. Můj tříleťák angličtinu miluje a když si to ještě může spojit s nějakým pohybem, tak je nadšenej. Dokonce náš roční prcek se snaží pohyby opakovat po nás. Je to sranda. Oceňuji i malou kapesní verzi, kterou můžu vzít kamkoliv s sebou. Chvilku mi trvalo, než jsem se básničky naučila, ale vzhledem k tomu, že jsou u nás skoro na denním pořádku, tak do týdne jsem je měla zmáknutý.
Kačka Říhovámaminka

Jaká je cena tohoto e-booku? 

Zaplatíte za něj 299 Kč,

což je průměrná cena jedné soukromé lekce angličtiny. 

Ale vy získáte mnohem víc. 

Do tvorby e-booku jsem vložila mnoho energie a desítky hodin času, který vy můžete ušetřit a využít ho už rovnou se svými dětmi bez zbytečného vyhledávání a příprav. 

Budete mít po ruce materiál ne na hodinu angličtiny s dětmi,
ale na spoustu dní. 

K říkankám i omalovánkám se můžete opakovaně vracet. Díky tomu, že budete mít elektronickou verzi, můžete texty využívat kdekoliv a kdykoliv.

Je to zábavná cesta nejen pro první krůčky s angličtinou. 

V neposlední řadě je to skvělý pomocník a záchrana, když se chcete věnovat angličtině každy den a už nevíte, co vymýšlet. 

 

Možná vás napadají ještě tyto otázky...

 • Pro jak staré děti, jsou říkanky vhodné?
  Od narození až po malé školáky. Můžete klidně začít už s miminky. Budou poslouchat jinou řeč a intonaci, gesta se jim budou líbit. Batolata a předškoláci s vámi začnou brzy opakovat i ukazovat. A i mladší školáky budou říkanky stále bavit.
 • Budou děti textům rozumět?
  Nemusíte mít strach. K porozumění poslouží nejen gesta, ale především jednoduché omalovánky, kde můžete ukázat význam. Navíc nemusí nutně hned rozumět všemu, protože ani děti osvojující si svůj mateřský jazyk nerozumí 100%, co říkáme.
 • Nenaučím děti něco špatně?
  S tím vám pomohou zpracované slovníčky méně známých slov i přepisy výslovnosti celých textů, které jsou k říkankám zpracovány. Výslovnost a intonaci naposloucháte z videoukázek, kde i uvidíte, jaká doprovodná gesta používat k lepšímu porozumění a osvojení slov zapojit.

Není na co čekat!

 

Začněte ukazovat dětem přirozenou angličtinu už TEĎ!

Máte otázky? Kontaktujte mě na info@anglickyspolu.cz