Pomůcka pro rozvoj mluvení, porozumění i poslechu pro všechny úrovně i věkové kategorie

Přesně takové materiály pro rozvíjení anglických dovedností já zbožňuju! 🤩 Dnes bude řeč o konkrétní obrázkové knize, kterou krásně využijete pro podporu mluvení, porozumění i poslechu pro všechny úrovně i věkové kategorie. Od batolat po dospělé. Využijí ji rodiče doma s dětmi, ale i učitelé a lektoři ve vlastní výuce.

A o čem je tedy řeč? Je to kniha Co se děje po celý rok od Anne Suess.

Podobných knih je v knihkupectvích hodně a je opravdu z čeho vybírat. Mezi podobné patří například Jaro, Léto, Podzim, Zima od Rotraut Susanne Berner, nebo série Rok v lese, Rok ve školce, Rok na stavbě, apod.

Knihu jsem vybírala pro nás domů, abychom si se synem mohli o obrázcích povídat, protože on knížky a ilustrace miluje. Mě konkrétně kniha Co se děje po celý rok zaujala právě tím, že jsou tam všechny roční období, zachycené počasí, lze rozpoznat jednotlivé měsíce, jsou tam tradice, svátky, jednoduše je tam toho hoooodně o čem povídat.

Jako učitelce se mi kniha rozhodně neztratí, ale jsem přesvědčená, že i doma to bude záležitost na pár let. Není to typicky batolecí knížka, ale už teď je tam spoustu věcí, které syna zaujaly. A ještě nás čeká spoustu, co budeme prozkoumávat, protože obrázky jsou opravdu detailní.

Tipy jak s knihou pracovat

1. Otevřené mluvení
What can you see in the picture?
What do people do in spring/summer/autumn/winter?
Who is this girl? Tell me.

2. Porozumění, rozšiřování slovní zásoby
Where is a dog? / Show me a dog. / What animals can you find in the picture?
How many skiers are there?
What do they sell in the market?

3. Poslech, porozumění
The girl is wearing a pink dress and a crown on her head. She is having a birthday party in the garden. She is standing in the middle of her friends and family. Can you find the girl?

4. Přirozený rozhovor, zapojení emocí
Where in the picture would you like to be? Why?
What do you like?
Who in the picture is happy/sad/angry?

5. Trénink gramatiky
konkrétní slovesné časy, předložky, vazba there is/are, atd.

6. Vyprávění příběhu
Tady se fantazii meze nekladou. 🙂

Práce s touto knihou (nebo podobnými) je úplně jednoduchá aktivita, na kterou doma nemusíte nic chystat ani vymýšlet. Za mě značka ideál. 🙂 Pokud takové aktivity vyhledáváte, připojte se do soukromé FB skupiny, kde můžete načerpat další inspiraci. V případě, že radši preferujete instagram, cesta vede tudy.

Znáte podobné knihy? Jak je využíváte? Podělte se v komentářích!

Mou vášní je učení angličtiny a za svou praxi jsem posbírala mnoho zkušeností a poznatků. Díky tomu mohu dnes inspirovat rodiče a učitele, aby se s dětmi učili anglicky spolu, efektivně a strávili tak příjemné chvíle. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.