Pexeso s přídavnými jmény a 3 tipy, jak je využít dále

Pro všechny, kteří se rádi učí s dětmi angličtinu zábavnou formou, jsem vytvořila Anglické hry do kapsy, kde najdete 3 různé karetní hry na 3 různé slovní okruhy. Pokud je ještě nemáte, najdete je zde>>>

Na přání jsem vyrobila další pexeso, tentokrát na přídavná jména. Ty najdete tady>>> A abyste si s kartičkami mohli pohrát víc, připravila jsem pro vás pár tipů, jak s nimi dál pracovat.

1. Antonyma neboli protiklady

Toto pexeso jsem záměrně vytvořila tak, aby nesloužilo pouze jako zdroj k osvojování přídavných jmen, ale také s nimi můžeme pracovat jako s antonymy. Každé slovíčko má mezi ostatními svůj protiklad. Děti si tedy nejprve mohou zahrát pexeso a poté hledat přídavná jména opačného významu (old x young, big x small,…)

2. Poslouchej a ukaž

  • Hrajeme jen s obrázky, které si otočíme lícem nahoru. Rodič/učitel/dítě říká anglicky, co ostatní mají najít. Kdo první najde obrázek, nejrychleji na kartičku ukáže prstem a získává bod.
  • Můžeme hrát i jen s kartičkami s anglickým slovem. V tomto případě se slova vyvolávají česky.
  • Pokud hru hrají pouze 2, např. rodič a dítě:
    • Můžeme stanovit časový limit např. 1 minutu a pak porovnat, kdo během té doby dokázal najít víc obrázků.
    • Hrát mohou oba. Nikdo nevyvolává slova, ale využijeme druhou hromádku kartiček. Ty jsou otočené lícem dolů. Postupně je obracíme a hledáme obrázky. Kdo první najde obrázek, nejrychleji na kartičku ukáže prstem a získává bod.

3. Použij slovo ve větě

  • Vylosujeme si kartičku a přídavné jméno použijeme ve větě.
  • Zdatnější si mohou vylosovat např. 4 kartičky a slova použit v anglickém příběhu.


Máte další nápady, jak pexeso využít? Podělte se s ostatními v komentářích.

Užijte si zábavu. Pro další inspiraci můžete sledovat facebook nebo instagram a nezapomeňte sdílet (#anglickyspolu), jak vám slouží Anglické hry do kapsy. Budu se těšit na vaše fotky.

Mou vášní je učení angličtiny a za svou praxi jsem posbírala mnoho zkušeností a poznatků. Díky tomu mohu dnes inspirovat rodiče a učitele, aby se s dětmi učili anglicky spolu, efektivně a strávili tak příjemné chvíle. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.