Budeme si hrát? vol. 2

Pojďme si zavzpomínat na další hry z dětství. Kdo si nestihl přečíst první část, může tady.>>

Podíváme se dnes na 2 z nich, které opět mají své anglické varianty. Jsou jimi hry na babu a na mrazíka. Pamatuji si, že „mrazíka“ jsme často hrávali na tělocviku na zahřátí. Měla jsem to opravdu ráda, bylo to takové vyblbnutí a vážně legrace. Všichni hned ožili a moc jsme se u toho nasmáli.  Pro mě to byla mnohem lepší rozcvička než jen běhat kolem tělocvičny.

Na babu / Touch tag

Hra na babu nebo taky na honěnou se hraje ve velkém prostoru a ve větším počtu lidí. Je potřeba si dohodnout hrací pole a také, kdo bude „mít babu“. Baba se snaží chytit někoho jiného a předat mu tzv. babu dotykem. Nová baba nemůže ihned chytit tu původní, protože „oplatky se nepečou“.

baba – it

dát babu – tag

oplatky se nepečou – no returns

For this game, you will need a big space and lots of people. Agree the boundaries of the playing area, and choose someone to be “it”. Everyone runs around. “It” has to try to “tag” (touch) them. If “it” tags someone, he/she shouts IT! And that person becomes “it” instead. The new “it” has to give the old “it” a chance to run away from him. If he tries to tag him immediately, the old “it” shouts NO RETURNS! He then has a chance to run away, and the game continues.

Na mrazíka / Quicksand

Jeden z hráčů mrazík. Ostatní běhají kolem a mrazík se je snaží chytit. Dotykem je “zmrazí”, takže hráč se musí zastavit, rozkročit se a čekat až ho někdo vysvobodí. Vysvobodit může zmraženého hráče kdokoliv tím, že ho podleze. Hráč, který podlézá, může být stále chycen mrazíkem. Hra trvá, dokud nejsou všichni zmraženi. Poslední chycený hráč je mrazík v další hře.

U této hry je princip stejný, jen zde není mrazík a hráči nemrznou, ale uvíznou v pohyblivém písku (quicksand).

First choose someone to be “it”. Everyone runs around and “it” tries to “tag” (touch) them. If someone is tagged, they become stuck in quicksand, and have to stand with his legs apart. Someone else can free them by crawling between their legs. Someone who is crawling can still be tagged. Continue until everyone´s stuck. The last person to be caught is “it” in the next game.

Mou vášní je učení angličtiny a za svou praxi jsem posbírala mnoho zkušeností a poznatků. Díky tomu mohu dnes inspirovat rodiče a učitele, aby se s dětmi učili anglicky spolu, efektivně a strávili tak příjemné chvíle. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.